neva-polkafle - kominki - piece

Kominki Tójmiasto, piece, kuchnie - unikalne wzornictwo , solidny wyrób na długie lata. neva- pol sopot pracownia kominków.

Zobacz nasze realizacje

Reprezentacyjny wygląd i solidne wykonanie to gwarancja satysfakcji naszych klientów na długie lata.

BORDOWY KOMINEK PORTALOWY ALEX AIR
Prezentowany kominek kaflowy wyposażony został we wkład automatyczny Alex AiR opalany pelletem lub drewnem, marki Iwona Pellets.
Funkcją podstawową kominka jest ogrzewanie konwekcyjne w pomieszczeniu posadowienia wkładu, z jednoczesnym ogrzewaniem przez promieniowanie kaflowej obudowy. Dzięki obudowie tej, wykonanej z kafli szamotowych, powierzchnia grzewcza jest bardzo skuteczna a kafle są ciepłe prawie na całej swej wysokości. Kominek ogrzewa też pomieszczenia sąsiednie dzięki grawitacji. Pomieszczenia te, to trzy na tej samej kondygnacji i jedno pomieszczenie bardzo duże, na wyższej kondycji. Obudowa kominka zmieściła się w wąskim przejściu saloniku i stała się przytulną, jego atrakcją.


KOMINEK ALEX AIR W NOWOCZESNEJ OBUDOWIE
Hybrydowy kominek czyli opalany drewnem lub pelletem, zmagazynowanym w dużym zbiorniku, zlokalizowanym pod schodami budynku jest przeznaczony do ogrzewania budynku mieszkalnego o powierzchni ponad 100 m kw. oraz dodatkowo pomieszczenia na poddaszu. W tym celu został wykonany system dystrybucji ciepłego powietrza oraz zainstalowany aparat nawiewny.


NOWOCZESNY, CZARNY KOMINEK
Przekazujemy zdjęcia robocze naszej nowej realizacji. Realizacja ta przedstawia nowoczesny kominek w nowoczesnym wnętrzu.
Wkład pionowy, polskiej formy ARYSTO obudowany został płaskimi kaflami z lekko zarysowanym nieregularnym wzorem.
Na uwagę zasługują szczeliny wlotu i wylotu powietrza, które podkreślają nowoczesny charakter kominka.


Biały kominek wodny , Iwona Pellets .model Louis Aqua, 15 kW
Przedstawiamy najnowszą, naszą realizację.
Jest to kominek wodny z tz funkcją grzania wody co i cwu, producenta polskiego Iwona Pellets, obudowany kaflami.
Kominek został zrealizowany w rekreacyjnym budynku mieszkalnym, w pięknym zakątku Kaszub.
Zdalne sterowanie kominkiem ułatwi jego ogrzanie z daleka, w czasie kiedy użytkownicy nie będą w nim obecni.


BUDOWA PIECO-KOMINKA Z AUTOMATYCzNYM WKŁADEM ALEX AIR MARKI IWONA PELLETS.
W pracy, przy budowie i uruchomianiu kominka kaflowego z automatycznym wkładem na pelet.


KOMINEK HYBRYDOWY NA PELLET, LOUIS AQA
Szanowni Klienci,
poniżej pokazujemy zdjęcia naszej, najnowszej realizacji, tj.kominka, który właśnie zszedł z naszej "kominkowej taśmy produkcyjnej". Jest to kominek hybrydowy na pellet, Louis AQA marki Iwona Pellets z zainstalowanym metalowym zbiornikiem na pellet, w obudowie z grubych płyt Varmsen.

Kominek ten został podłączony do domowej kotłowni gazowej, tak aby mógł pracować przemiennie z tą kotłownią. Przewód dymowy został podłączony do komina zewnętrznego, dwuściennego z blachy stalowej, kwasoodpornej na ścianie zewnętrznej budynku.. Do miejsca posadowienia kominka doprowadzono prąd elektryczny, gdyż kominek jest w pełni automatyczny, dzięki czemu można sterować nim na odległość przez internet.

Obudowa z płyt Varmsen umożliwia, przez wejście awaryjne po lewej stronie, dostęp do wnętrza komory a po prawej stronie przez metalowe, duże drzwi dostęp do zbiornika z pelletem. Zdjęcia będziemy jeszcze uzupełniać, po wykonaniu aranżacji zewnętrznej obudowy i wnętrza lokalu.


PIEC KAFLOWY W STYLU RETRO, PO MODERNIZACJI
Kaflowy piec ozdobny, został całkowicie zdemontowany a następnie wykonany od nowa.
Dotychczasowe palenisko pieca, zastąpiono wkładem Alex AIR marki Iwona Pellets, opalanym na pellet i drewno.
Kominek posiada instalację rozprowadzenia ciepłego powietrza, w kilku pomieszczeniach dużego domu. Natomiast obudowa kaflowa skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym znajduje się kominek, przez system wymienników ciepła, wmontowanych nad paleniskiem wkładu grzewczego w postaci okrągłych tulei, widocznych na zdjęciach.
Wymienniki te w sposób doskonały ogrzewają tradycyjną obudowę pieco-kominka, wykonaną z kafli. Kafle emitują ciepło na pomieszczenie, ogrzewając je przez promieniowanie. Ciepło promieniujące z kafli, to najzdrowsze ciepło, natomiast obudowa kaflowa gwarantuje nie tylko długotrwałe utrzymywanie ciepła ale również niezawodny produkt na długie lata.
Wkład grzewczy Alex AIR zapewnia łatwą i przyjemną obsługę.


Grupa 30

GABINETOWY KOMINEK Z KOLUMIENKAMI.
Oryginalny kominek wykonany z grafitowych kafli i pozłacanych dekorów. Po obu stronach elektrycznego paleniska, kolumienki kaflowe podtrzymują portal kominkowy. Nad kominkiem lustro w ramie wykonanej z pozłacanych kafli. Kominek można zobaczyć w naszej pracowni kominkowej.


Grupa 44

KOMINEK Z WKŁADEM GRZEWCZYM TARNAVA.
Obudowa kominka została wykonana z bardzo oryginalnych kafli. Charakteryzują się one niespotykaną powierzchnią, która nie jest glazurowana lecz matowa z licznymi, przenikającymi się żyłkami kolorystycznymi. Kafle te cechuje zwiększona moc akumulacji i emisji ciepła do pomieszczenia. Dzięki tym zaletom prezentowane na kominku kafle stanowią doskonały, bardzo atrakcyjny materiał do obudowy kominków i budowy pieców.

Gorące kafle obudowy dają zdrowe ciepło w pomieszczeniu.


CZERWONY KOMINEK Z KOLUMNAMI, PO MODERNIZACJI
Pierwotny kominek zainstalowany w dużym i bardzo wysokim pomieszczeniu nie spełniał swoich funkcji grzewczych mimo zainstalowanego wkładu kominkowego o bardzo dużej mocy oraz mimo spalanych dużych ilości drewna. Z tego powodu eksploatacja kominka była bardzo droga a pomieszczenie ciągle zimne. Podstawową przyczyną tej sytuacji było zastosowanie złych materiałów budowlanych tz. takich, które nie miały zdolności kumulujących ciepło.

Sytuacja ta stała się jedną z przyczyn decyzji użytkowników o zmianie obudowy, dlatego kominek został zmodernizowany a wszystkie materiały wymieniono na materiały o zwiększonej emisji ciepła do atmosfery.


KOMINEK KOLUMNOWY Z WKŁADEM GRZEWCZYM
Kolumny ozdobione motywem winorośli podkreślają włoski styl kominka. Kontynuacją tego stylu są pozostałe kształtki kafli jak cokoły i gzymsy. Nieglazurowane kafle o surowej strukturze też podkreślają włoski design. Podnoszona do góry szyba, stanowi o komforcie tego kominka.


WIELKOGABARYTOWY KOMINEK Z WKŁADEM TOTEM
Kominek narożny, z dużym wkładem z przednią i boczną szybą został obudowany pięknymi kaflami w kolorze ecri oraz ozdobiony zielonymi dekorami. Zaprojektowany do dużego pomieszczenia w apartamencie nowoczesnego budynku wielorodzinnego ogrzewa ciepłem kafli i dużym paleniskiem wkładu.


KOMINEK WENECJAŃSKI
Kominek w kształcie tradycyjnego pieca. Obudowa została wykonana z pięknych kafli w kolorze głębokiej czerwieni, wykonanych na specjalne zamówienie klienta. Szamotowe kafle charakteryzują się piękną, ceramiczną polewą i światłocieniem. Komora spalania ze stalowym wkładem marki Austroflamm, wyłożona keramottem tj. masą kumulacyjną,najnowszej generacji oraz szamotowe kafle obudowy zapewniają stabilne ciepło.

Gorące kafle, zdrowe ciepło w domu!


ELEGANCKI KOMINEK SALONOWY
Biały kominek z wkładem wodnym charakteryzuje się piękną, opływową linią obudowy z białych kafli, ręcznie wykonanych. Mosiężne kratki oraz drzwiczki są dodatkową ozdobą obudowy, tworząc z nią piękną całość.


KLASYCZNY KOMINEK KAFLOWY
Kominek écru posadowiony został na tle ceglanej ściany w holu małego hoteliku w Jastarni. Kominek ten dogrzewa zlokalizowane obok, pomieszczenia rezydentów. (Można go oglądać będąc w mieszczącej się obok smażalni ryb)

Grupa 50

SECESYJNY PIEC OWALNY
Prezentowany owalny piec został wykonany ze specjalnie zaprojektowanych kafli. Wśród nich są kafle o powierzchni, która nie jest płaska tylko wygięta. Na „falującej„ powierzchni kafli, secesyjny ornament tworzy atrakcyjny wzór z pozostałymi kaflami. Góra wykończona jest przepiękną, ażurową koroną. (Piec ten może być wykonany w wariancie narożnym oraz jako kominek z wkładem grzewczym ).

Grupa 55

KOMINEK KOLUMNOWY NIEBIESKI.
Komfortowy, niebieski kominek salonowy, połączony jest z kominkiem znajdującym się w holu. O komforcie kominka decyduje głównie możliwość palenia w nim od strony holu dzięki czemu łatwiej utrzymać porządek w salonie.


KOMINEK ROMANTYCZNY
Kominek z wkładem wyposażonym w podnoszoną szybę. Nad wkładem zostały zainstalowane ozdobne, mosiężne drzwiczki, umożliwiające dostęp do mechanizmu podnoszonej szyby. Kominek kaflowy w kolorze bursztynowym.


KLASYCZNY KOMINEK KAFLOWY
Kominek z wkładem grzewczym obudowany śnieżno białymi kaflami. Piękne kafle kominka stanowią dużą zaletę obudowy.


DOMOWY PIECYK WOLNO STOJĄCY
Piecyk tzw. koza posadowiony został na tafli szklanej, chroniącej drewnianą podłogę. Ściany narożne, wytyczające miejsce piecyka, zostały obłożone kaflami piecowymi w różnych odcieniach zieleni, wybranymi przez klientkę celowo z różnych partii produkcyjnych. Zielony kącik piecyka, stworzył elegancką całość ze starym mieszkaniem trójmiejskiej kamienicy i jego unikanym stylem.


KAFLOWE ZABUDOWY DEKORACYJNE
Zdjęcia przedstawiają wnętrza sal konferencyjnych w hotelu MANY, pod Warszawą wyposażone w nasze zabudowy kaflowe.


KOMINEK W KOLORZE BIAŁO CZERWONYM Z WKŁADEM JOTUL
wysoki ( ponad 2,70 m ) kominek z białych kafli, wykończony jest kaflami w kolorze czerwonym, w odcieniu podobnym do czerwonej ściany w tle. Górny gzyms sięga antresoli, z której można podziwiać cały kominek jak również i ogień paleniska. Kominek doskonale wypełnia wnękę pomieszczenia, dobrze ją uzupełniając. Ławeczki prawa i lewa są miejscem użytkowym i podkreślają komfort całości. Z uwagi na bardzo dużą odległość realizacji kominka od naszej siedziby, całość koncepcji i projekt kominka został opracowany na podstawie przesyłanych przez inwestora wymiarów i zdjęć pomieszczenia.


KOMINEK NAROŻNY
Zielony kominek z wkładem narożnym, zlokalizowany został na granicy kuchni z pokojem. Czarny, żeliwny wkład kominka, Klientka pomalowała na kolor złoty, aby dopasować go kolorystycznie do dekoracyjnych uzupełnień wystroju tego wnętrza.


STYLOWY PIEC SALONOWY
Umiłowanie tradycji i lokalny patriotyzm przyczyniły się do powstania pod Kościerzyną pięknego obiektu architektonicznego w stylu staropolskich dworów. Pośród pól i lasów, w otoczeniu słynnych kaszubskich jezior, powstał dwór z pięknym gankiem i prowadzącym do niego dziedzińcem po środku którego znajduje się fontanna orzeźwiajaca gości w skwarny dzień lata. Reprezentacyjnym pomieszczeniem dworu jest wytworny salon z dużym piecem kaflowym. Nad paleniskiem pieca znajduje się duchówka. Natomiast po lewej jego stronie duża ława, która stanowi atrakcję pieca oraz miejscerekreacyjne. Białe kafle z ornamentami i pozłacane dekory dodają blasku i splendoru salonowi.


KUCHNIA W DWORZE POLSKIM
Kuchnia we dworze to duże pomieszczenie wyposażone w paleniska spełniające różne funkcje takie jak : gotowanie posiłków, pieczenie ciast i mięs, smażenie, grillowanie oraz suszenie przetworów zarówno mięsnych jak i owoców, warzyw oraz ziół i grzybów. Całość obudowana białymi kaflami oraz kaflami ręcznie malowanymi, obrazkami z życia wiejskiego w regionalnym stylu kaszubskim, zgodnie z życzeniem właściciela - pasjonata i lokalnego patrioty, hołdującego staropolskim tradycjom szlacheckim. Tradycyjne funkcje kuchni kaflowej przeplatają się z jej nowoczesnym wyposażeniem, jak lodówki, zamrażarki itp. Palenisko przeznaczone do gotowania zwieńczone zostało mosiężnym okapem, wykończonym również malowanymi kaflami i wyposażonym w elektryczny wyciąg oparów i dymów.


WYTWORNY KOMINEK W STYLU RETRO.
Zbudowany z białych kafli, został dodatkowo wykończony portalem, głęboko rzeżbionym w dębowym drewnie. Sercem kominka jest stylowy wkład grzewczy firmy KORNAK, który posadowiony między kolumienkami tworzy jego dolną część. Natomiast górną część kominka stanowi tradycyjny, stożkowy okap zakończony gzymsem. Kratka wlotu powietrza i inne mosiężne ozdoby przedstawiają wizerunki koni – zwierząt ulubionych przez inwestorów.


ROMANTYCZNY KOMINEK KAFLOWY JULIA
Kominek w czerwonym kolorze, zlokalizowany został w samym środku obszernego pomieszczenia. Ogrzewa on ciepłem wypromieniowywanym przez kafle i dodatkowo, intensywnym, kolorem rubinowej czerwieni głęboko tłoczonych kafli. Czerwień kominka staje się wiodąca w pomieszczeniu a w połączeniu z kolorami żółto czerwonych płomieni ognia tworzy niezapomnianą i fascynującą atmosferę oraz nastrój.
W kominku został zainstalowany wkład grzewczy ARYSTO.


KOMINEK KAFLOWY Z KAFLI DEKORACYJNYCH
Bardzo elegancki, brązowy kominek z białym okapem. Ciepłe kafle tworzą miłą atmosferę w saloniku.


BIAŁO-BRĄZOWY KOMINEK KAFLOWY
Kominek z wkładem grzewczym Jotul, zlokalizowany został na werandzie jednorodzinnego budynku. Gorące kafle kominka skutecznie dogrzewają pomieszczenie i tworzą komfortowy wizerunek całego wnętrza.


DEKORACYJNY KOMINEK
Piękny, zielony kominek z wkładem wodnym. Lewa strona, bardziej rozbudowana umożliwia dodatkowe wykorzystanie wnęki kominka, dzięki zainstalowanym z boku drzwiczkom kominkowym.


KAFLOWY KOMINEK Z WKŁADEM WODNYM
Piękny kominek z białych, dekoracyjnych kafli w zabytkowym dworku.


KAFLOWY PIEC Z ŁAWECZKĄ
Piec ogrzewa stylowe wnętrze świetlicy pałacu w Rymaniu.


KOMINEK SZLACHECKI
Na szczególną uwagę zasługuje doskonałe połączenie białych, stylizowanych kafli z żeliwnym wkładem grzewczym. Obszerna obudowa kaflowa efektywnie kumuluje ciepło wkładu i masy kumulacyjnej, znajdującej się w niej. Salonik jest ogrzewany ciepłym powietrzem wydostającym się z kratki wylotowej oraz ciepłem wypromieniowywanym przez kafle. Pieco-kominek cieszy użytkowników swą estetyką i zdrowym ciepłem, w myśl powiedzenia gorące kafle... zdrowe ciepło w domu.


KUCHNIA ALDONA
Nowoczesna kuchnia w stylu retro, została dopasowana do stylu całego domu, który posiadając nowoczesne rozwiązania, zachował charakter i wygląd dworku z kolumnami.
Kuchnia jest wyposażona w nowoczesną płytę grzewczą i nowoczesny piekarnik, ukryty za metalowymi drzwiami.


KOMINEK MYŚLIWSKI
Zbudowany w willi, na obrzeżach pięknych lasów kaszubskich, stał się ogniskiem życia domowników i spotkań biesiadnych z przyjaciółmi oraz niewątpliwą ozdobą saloniku myśliwskiego. Wkład grzewczy z zainstalowanym dystrybutorem ciepłego powietrza dostarcza je do sasiednich pomieszczeń. Masa kumulacyjna skutecznie ogrzewa kafle kominka.


ZABYTKOWY PIEC Z OZDOBNĄ KORONĄ
Piec posadowiony został ok. 100 lat temu w stylowym mieszkaniu starodawnej kamienicy. Obecnie, w trakcie kapitalnego remontu tego lokalu, piec został zmodernizowany. Modernizacja objęła głównie palenisko oraz konserwację zewnętrzną całego pieca. W trakcie tego remontu, mocno sfatygowane, stare drzwiczki pieca zostały wymienione na nowe z szybką. Widok palącego się ognia powoduje miłą atmosferę w mieszkaniu.


KOLONIALNY KOMINEK TOMKA
Mały, tradycyjny kominek z wkładem grzewczym , wykończony nad paleniskiem dębową belką. Specjalnie wykonana instalacja ogrzewa pomieszczenie piętro wyżej.


KOMINEK KINGI
Pokojowy kominek rekreacyjno - dogrzewczy. Kominek ten powstał w wyniku modernizacji poprzedniego kominka. Zmodernizowany został głównie wygląd zwnętrzny kominka oraz system wentylacyjny.


KOMINKI I PIECE BEZ KOMINA
Piec kaflowy, okrągły z wkładem Piec kaflowy z wkładem szklanym m-ki PLANIKA na paliwo płynne.
Piec taki można mieć w dowolnym pomieszczeniu, gdyż nie wymaga on podłączenia do przewodu dymowego.
Piec kaflowy osiąga moc od 3-5 kW a kafle są ciepłe.


zapraszamy
do naszego sklepu

Gdynia, ul. Al.Zwycięstwa 252
(po prawej stronie Klifu i Poczty Polskiej)
Zadzwoń do nas!602 251 144